Pranie wykładzin Warszawa

pranie-wykładzin-warszawa-02

TEL KOM: 0 500 432 535

EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LuxusPro to firma sprzątająca specjalizująca się w praniu wykładzin, czyszczeniu wykładzin na terenie Warszawy i okolic ale również w praniu i czyszczeniu dywanów, tapicerki głównie w dużych obiektach takich jak biura, sale konferencyjne czy ciągi komunikacyjne ale także i w małych domach prywatnych.

Nieczyszczone regularnie, brudne wykładziny, dywany czy tapicerka, niosą za sobą oprócz wyglądu mało estetycznego, zagrożenie alergią wywołaną bakteriami zgromadzonymi w zanieczyszczonej tkaninie.

Usuwamy brud, bakterie oraz nieprzyjemny zapach

 

Pranie i czyszczenie wykładzin czy dywanów odbywa się poprzez dobranie odpowiedniej metody w zależności od rodzaju materiału. Najczęściej stosuje się metodę prania ekstrakcyjnego. Metoda prania maszyną ekstrakcyją jest wykorzystywana przede wszystkim w biurach, gdzie jest stosowana dobrej jakości wykładzina, gdyż wspomniana metoda bardzo dobrze usuwa piach zalegający w środku tkaniny, oraz likwiduje 99 procent bakterii. Metoda ta polega na wtryskiwaniu pod dużym ciśnieniem wody z płynem w wewnątrz wykładziny, po czym jest ona czyszczona przez obracającą się specjalną szczotkę walcową wysokoobrotową z odpowiednio ustawionym dociskiem, a następnie wydobyty brud z wykładziny jest odessany do maszyny. Stosowane płyny do prania zawierają impregnator, który powoduje jej łatwiejsze czyszczenie. Czas całkowitego wyschnięcia jest uzależniony od warunków panujących w obiekcie, natomiast wacha się on między 3-5 godzin. 

Pranie wykładzin Warszawa YouTube

 

Różnicę widać gołym okiempranie-wykadzin-warszawa-01

pranie-wykladzin-warszawa-1

Metodą inną jest tak zwane pranie suchą pianą (prosze nie mylić z praniem całkowicie na sucho, gdyż nasze doświadczenia pokazały, że jest to najmniej skuteczna metoda). Odbywa się ono przy użyciu specjalnej maszyny, która w połączeniu wody wraz ze specjalnym szamponem piorącym wytwarza pianę o niskiej wilgotności,  przez co czas schnięcia skraca się do 2 godzin w stosunku do opisywanej powyżej metody. Stosuje się ją na dywany bądź wykładziny wykonane z delikatnych włókien takich jak wełna czy jedwab. W zależności od rodzaju dywanu bądź wykładziny do prania dobierana jest odpowiednia szczotka obrotowa, miękka lub twarda. Każda metoda, poza doskonałym czyszczeniem, usuwa bakterie z roztoczami na czele oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.


LuxusPro jest w stanie usunąć 99 procent plam na państwa wykładzinach czy dywanach oraz innych zabrudzeń takich jak guma, smoła czy farba. Używanie odpowiednich i sprawdzonych profesjonalnych odplamiaczy oraz środków piorących gwarantuje skuteczną pracę i należycie wykonaną usługę.  

Systematyczne pranie wykładzin nie tylko pozwala zachować ich czystość, ale przede wszystkim usuwa wspomniane bakterie, roztocza, kurz, powodujące alergie, nieprzyjemne zapachy i chroni tkaninę przed wnikaniem brudu co ułatwia późniejszą jej bieżącą pielęgnację.

 

pranie-wykadzin-warszawa-23