Impregnacja, powłoki zabezpieczające

Twarde, jak nigdy

Zabezpieczenie podłóg w postaci impregnacji bądź powłoki, powinno być wykonywane w zależności od rodzaju posadzki bądź według wskazań roducenta. Każdy rodzaj posadzki taki jak kamień naturalny czyli marmur, granit, sztuczny, beton, asfalt, wykładzina twardza i elastyczna Pcv, gumy, linoleum, wykładziny wielowarstwowe cv, poliolefiny, podłogi drewniane oraz korkowe, oczywiście uprzednio lakierowane, to nie tyle inny sposób jej zabezpieczania ale przede wszytskim rodzaj użytego impregnatora lub powłoki.

Powłoki występują w różnych rodzajach twardości oraz połysku. Każdy rodzaj powłoki posiada specjalny film zabezpieczający przed wnikaniem brudu oraz powoduje, że podłoga staje się antypoślizgowa. Powłoka może być również odporna na jej częstą dezynfekcję, co jest obowiązkowe w przypadku podłóg w przedszkolach, przychodniach czy szpitalach. Najczęściej stosowane są metody polegające na nałożeniu kilku warstw dyspersyjnych, szybkoschnących powłok akrylowo-polimerowych. Poprzez proces mechanicznego polerowania szybkoobrotowego, pod wpływem odpowiedniej temperatury, powłoka zostaje dodatkowo utwardzona i w zależności od wyboru Klienta, bardziej lub mniej błyszcząca. Znaczenie ma również miejsce nakładania powłoki, bo tam gdzie jest większe natężenie ruchu, ciągi komunikacyjne, tam trzeba zastosować mocniejszy rodzaj powłoki.

Impregnacja to dużo mniej skomplikowana metoda zabezpieczania posadzek. Impregnatory z reguły występują w postaci płynnu i stosowane są tylko do posadzek kamiennych takich jak beton, klinkier, piaskowiec, marmur, granit, lastryko, itp. Metoda polega na nałożeniu kilku warstw impregnatora oraz jego wypolerowania w celu odpowiedniego utwardzenia. Powierzchnie po impregnacji zachowują przez długi czas swój naturalny wygląd, dzięki długotrwale działającej impregnacji oraz odporne są przed wnikaniem brudnej wody i tłuszczy, a tym samym, ich późniejsza pielęgnacja jest łatwiejsza.

Powłoki, czy impregnatory to rodzaj bezbarwnego lakieru. Tworzą na powierzchni film zabezpieczający, mają własności antypoślizgowe i poprawiają estetykę poprzez połysk. FIRMA SPRZĄTAJĄCA LUXUSPRO dzięki swojemu doświadczeniu, oprócz sprzątania biur w Warszawie, zajmuje się również zabezpieczaniem posadzek, między innymi po ich gruntownemu czyszczeniu.