Czyszczenie i pielęgnacja marmuru w Warszawie i okolicach

czyszczenie, pielęgnacja marmuru warszawaCzyszczenie i pielęgnacja marmuru należy do niełatwych zadań. Marmur jest bardzo wrażliwy na środki czyszczące ogólnego stosowania. Dlatego używanie chemii nieodpowiedniej powoduje matowienie podłogi marmurowej, tym samym usuwanie z jego powierzchni impregnatów, którymi wcześniej został on zabezpieczony. Często zdarza się, że powierzchnie marmurowe czyszczone są przy pomocy płynów do podłóg drewnianych, terakoty, czy nawet płynów do mycia naczyń. Lepiej jest w tedy użyć samej wody niż dodawać nieodpowiedni detergent. Należy pamiętać, iż największym zagrożeniem dla powierzchni marmurowych są środki o niskim PH, czyli kwasy oraz wysokim PH, czyli środki silnie zasadowe. Naturalnie płyny nieszkodliwe dla marmuru powinne posiadać PH na poziomie 6-8. Najlepiej jednak stosować chemię specjalnie do marmuru.

Należy zwrócić uwagę na codzienne użytkowanie, gdyż to ono wpływa generalnie na wygląd marmuru, np.: rozlany sok, urynę, bądź nawet samą wodę, pozostawiane na dłuższy czas na powierzchni, niszczą jej zabezpieczenie, strukturę, a w niektórych przypadkach mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia posadzki. Dlatego trzeba jak najszybciej usuwać tego typu ciecze z powierzchni, bo np.: sok z cytryny czy uryna już po kilku minutach powodują matowienie i plamy na marmurze.

Reasumując, aby dobrze wyczyścić marmur należy najpierw dobrze odkurzyć powierzchnię, gdyż drobinki piasku w momencie mycia mopem, mogą rysować powierzchnię, a brud w postaci kurzu osadzać się w mikroporach posadzki.
Woda powinna być zimna z dodatkiem niewielkiej ilości odpowiedniego płynu do marmuru, bądź kamienia naturalnego. Proszę zwrócić uwagę, iż na większości płynów dozowanie jest podane w postaci np.: nakrętka na wiadro wody, z tym, że te wiadrsprzatanie-biur-warszawa-97o to najczęściej 10 litrów, a używana rzeczywista ilość wody w wiadrze wynosi znacznie mniej, często poniżej 5 litrów, dlatego nawet odpowiedni płyn przy złym stężeniu, może szkodzić.
Należy myć posadzkę odpowiednimi mopami, najlepiej z mikrofazy z bardzo małą ilością wody, gdyż pozostawiona podczas mycia większa ilość wody powoduje gromadzenie się smug. Po kilku myciach, należy wykonać polerowanie powierzchni w celu usunięcia smug oraz zabrudzeń, niewidocznych dla oka. Dodatkowo, okresowo 1-2 razy w roku, powinno się nałożyć impregnat. Jest ich dużo na rynko i występuję w różnych postaciach, płynów, past, wosków. Takie czyszczenie i pielęgnacja na pewno spowoduje, że każda powierzchnia marmurowa będzie ładnie i odpowiednio zabezpieczona na długie lata. Jesteśmy w stanie kompleksowo zadbać o Państwa marmur, a w razie potrzeby przeprowadzić dodatkowe zabiegi takie jak KRYSTALIZACJA MARMURU, czy POLEROWANIE MARMURU, aby podłoga była czysta i błyszcząca przez cały czas. Zapraszamy do współpracy z firmą sprzątającą luxuspro, to gwarancja jakości.